woman saying no to smoking
Moje zdraví

Zdravé plíce


První elektronická cigareta se objevila v roce 2006 a původně měla sloužit pouze k odvykání. Ale tento záměr se neosvědčil a dnes kuřáci používají elektronickou cigaretu místo tabákových cigaret. Ale jaké jsou důvody, že kuřáci přechází na elektronickou cigaretu? Proč je dnes e-cigareta tak oblíbená? Na to se nyní podíváme.

Strach z rakoviny

Konečně můžete udělat změnu, která vám může změnit život. Nemůžeme sice říct, že je e-cigareta zdravý způsob kouření, protože žádné kouření není zdravé. Ale e-cigareta je ke zdraví kuřáka šetrnější. Na každém balení tabákových cigaret jsou varování, která kuřáka upozorňují před možným vznikem rakoviny či jiné choroby. Ale elektronická cigareta neprodukuje dehet, oxid uhličitý a zplodiny, a tak je pro kardiovaskulární systém příhodnější. Jedinou látkou, která se dostává do těla kuřáka, je nikotin timto. Protože právě na nikotinu je kuřákovo tělo závislé.

Konec zápachu z cigaret

Elektronická cigareta není cítit nepříjemným kouřem. Kuřák totiž vdechuje páru obsahující nikotin. Tato pára může mít příjemné aroma, protože eliquid (tekutá náplň) je k dostání v mnoha příchutích. Můžete si koupit ovocné příchutě, ale také různé nápojové a podobně timto. Navíc e-cigareta nevadí ani nekuřákům, a tak si můžete „zapálit“ i mezi nekuřáky, aniž by jim to vadilo. A to je  další důvod, proč přejít na elektronickou cigaretu.

Jestliže chcete přestat s kouřením, pak si najděte jinou variantu odvykání. Sice vám nepomohou žádné speciální byliny, ani léky, ale potřebujete mít pevnou vůli a říct cigaretě NE.

Rate this post