natural picture of woman with no wrinkles and clear skin
Krása

Přírodní kosmetika


V posledních letech se velkým trendem stala přírodní kosmetika, která dá vaší pleti a tělu dostatečnou péči. Často je přírodní kosmetika označována jako bio kosmetika. Jak poznat, že se jedná skutečně o přírodní kosmetiku?

Hlavním důvodem, proč je ne jedním odborníkem doporučována přírodní kosmetika, je její přirozenost. Díky přírodním složkám, které jsou v produktech obsaženy, dochází ke stimulaci a podpoře přirozené funkce pokožky. Produkty přírodní kosmetiky obsahují pouze rostlinné složky, které jsou charakteristické vysokým obsahem vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek. Právě výběr surovin hraje u přírodní kosmetiky velkou roli cs.wikipedia.org.

Přírodní kosmetika musí být certifikovaná a certifikát získá pouze v případě, pokud splňuje přísné standardy, jako je tomu například i u biopotravin. Výhodou je, že taková kosmetika může být použita i na atopický ekzém. Atopická pokožka se může přírodními produkty výrazně zlepšit, protože neobsahují žádné chemické a parfemační přísady.

Ekologické zemědělství

Důležité je, aby byly získávány přírodní suroviny z ekologického zemědělství. Jsou-li rostliny a byliny sbírány přímo v přírodě, musí být tento sběr podroben kontrole cs.wikipedia.org. Při zpracování surovin se s nimi musí zacházet šetrně, aby splňovaly požadovaná kritéria. Během výrobního procesu nesmí být použity chemické látky, například syntetický parfém. Obaly těchto produktů musí být také ekologické a recyklovatelné.

Jak poznat přírodní kosmetiku?

Každá země si určuje kritéria certifikace sama, zatím neexistuje jednoznačné označování přírodní kosmetiky. Některé přírodní kosmetiky jsou označeny certifikátem BDIH cs.wikipedia.org. Jedná se o německou certifikační společnost, která vznikla v roce 1996 za účelem spolupracovat s předními výrobci přírodní kosmetiky.

Výrobky nesmí obsahovat:

  • ropné produkty
  • syntetické látky
  • vonné látky
  • syntetická barviva
  • surovin z mrtvých zvířat (kolagen, glycerin)
  • nesmí být testována na zvířatech

Ale dnes jsou pojmem „bio“ označeny nejen kosmetické přípravky, ale i matrac může být bio. Takové matrace jsou vyrobené z přírodních látek. Jestliže tedy chcete žít v souladu s přírodou, kupujte biopotraviny, bio kosmetiku a v neposlední řadě také bio matraci.

Rate this post